Strona główna
 
Szukaj
Strona główna
Forum -> Malawi i Tanganika -> Akary zjadają ikrę. Proszę o radę.
Strony (1)
2007-10-24 23:32:51
Temat: Akary zjadają ikrę. Proszę o radę.
rytwin

początkujący


Ilość postów: 12
Skąd: Kielce/Kalisz
Dołaczył: 2007-10-12
Mam w 120 litrowym akwarium 2 akary pomarańczopłetwe i żadnych innych ryb. Para jest dobrana, mnożą się na potęgę. Składają ikrę co 3-4 tygodnie. Ikrę pilnuje zazwyczaj samica, samiec jej raczej w tym nie przeszkadza. Problem zaczyna się po wykluciu, kiedy małe zostaną przeniesione do dołka w żwirze. Po kilku dniach od wyklucia zostają zjedzone. Wiem, że najlepiej przenieść ikrę do osobnego zbiornika, tak też wcześniej zrobiłem. Maluchy siedzą w Bodzentynie. Chciałbym jednak cieszyć się hodowlą maluchów w Kielcach, a nie mam tu warunków na trzymanie nawet małego zbiornika. Czy ktoś z Was zna sposób na to, by narybek nie został zjedzony, aby w tym samym zbiorniku hodować rodziców i narybek akar? Dziękuję za wszystkie dobre rady. Pozdrawiam.
--
Ireneusz Gola
do góry male  

2007-10-25 11:46:27
Temat: Re: Akary zjadają ikrę. Proszę o radę.
pedro

zapaleniec
 

Ilość postów: 2167
Skąd: Kielce
Dołaczył: 2005-06-10
rytwin napisał:
Czy ktoś z Was zna sposób na to, by narybek nie został zjedzony, aby w tym samym zbiorniku hodować rodziców i narybek akar? Dziękuję za wszystkie dobre rady. Pozdrawiam.

Raczej nie ma takiej możliwości. Pomóc może jedynie gęste obsadzenie zbiornika roślinami typu mech jawajski i stworzenie dużej ilości kryjówek. Wtedy jest szansa na odchowanie choć kilku szt narybku razem z rodzicami (marna, ale jest)
Często pielegnice szykując się do nastepnego tarła wybijają wcześniejsze swoje potomstwo traktując je jako konkurencję i zagrożenie dla nowych młodych. W naturze taka sytuacja nie ma miejsca, ponieważ młode są po prostu przeganiane. Nie wiem jak jest w przypadku akar bo nigdy ich nie miałem, natomiast najczęściej w przypadku niektórych pielęgnic odławia się jedno z rodziców (najczęściej samca), a opieke nad narybkiem sprawuje przez jakiś czas samica, którą po pewnym czasie również trzeba odseparowac od młodych.
Reasumując - chcąc prowadzić hodowlę, tak czy inaczej niezbędny jest drugi zbiornik.
do góry male  
Strony (1)
 
Skocz do forum:

Logowanie
Login hasło
Zapamiętaj te ustawienia i od tej pory loguj mnie automatycznie (przy pomocy "cookies").
Zaloguj używając SSL

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć !

© 2005 Kieleckie Forum Akwarystyczne - KFA. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Strona wygenerowana po raz: 34562411
w tym 30775888 razy przez niezalogowanych użytkowników
0.016 | forum engine by Andrzej Sobczyk
Kasy Fiskalne Kielce | Drukarki Fiskalne Kielce | Wagi Sklepowe Kielce
Menu podręczne
  Strona główna
  Forum