Strona główna
Google
 
Menu

Artykuły
Regulamin Forum
Galeria KFA
Filmy
Newsy
Pliki
Linki
C Z A T
FORUM
Rekomenduj nas
Kontakt
Logowanie
Książka skarg i zażaleń
Logowanie
Loguj automatycznie
Loguj z SSL

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Zrób to sam...
 Bimbrowni ...
Bimbrownia (akspider)
Tło do akwa (akspider)
Dyfuzor CO2 (majster)
Dyfuzor CO2 XXL (Tycoon)
Pokrywa (klonczerwony)
Tło zewnętrzne z kamieni (Skowron)
Przeróbka filtra Fan Mini (Bogdan)
Zestaw CO2(Skowron)
Nasze akwaria
Nasze akwaria
Filmy
Krewetki PeZeTa
200L by Jamar
Pielęgnice Tomka
Akwarium Skowrona
Akwarium KwaQ

Na forum...
[s] kryptokoryny
(K) Mini Pelia
Oddam roślinki
(s) helenki
Jak przechować p...
Kupię ziemiojady
Krewetki
Oddam roślinki N...
Potrzebne roślin...
Potrzebne roślin...
(K) Kupię P.Rami...
( O, S , Z ) - O...
Zamienię
Roślinki dla dzi...
[S] Książka Wiel...
Internetowe sklepy / sprzedawcy
W tym dziale będziemy proszę zamieszczać uwagi i opinie dotyczące internetowych sklepów oraz sprzedawców - allegro, ebay i inne
Archiwalne
Konkurs na logo KFA
Konkurs Fotograficzny KFA Zakończony
Info o konkursie
Regulamin
MHK - Sponsor nagród
Zdjęcia konkursowe
Artykuły > Fauna > Krewetka Crystal Red (Caridina sp. "Crystal Red") by Jarek006


Krewetka Crystal Red (Caridina sp. "Crystal Red") została stworzona na wskutek selekcji dzikiej formy czyli Caridina sp. "Biene". Istnienie tej przepięknej krewetki zapoczątkował japoński hodowca Hisagasu Suzuki w 1996 roku.


.
powiększenie


WIELKOŚĆ:
Samice osiągają wielkość około 2,5cm natomiast samce są mniejsze od samic i przeważnie maja wielkość do 2 cm .
Krewetki te żyją około 1,5 roku .

KOLOR:
Jeżeli chcemy mieć ładne krewetki to musimy je odpowiednio odżywiać oraz podawać minerały . Żeby wzmocnić czerwień trzeba podawać karmę która ma sporo karotenoidy , niektórzy hodowcy mówią że czerwień wzmacnia podawanie marchewki . Natomiast żeby wzmocnić biel podajemy minerały np.: Mineral rocks itp oraz pokarmy takie jak SHIRAKURA EBI DAMA itp.


.
powiększenie


GRADACJE:
klasa C: jest to najniższa gradacja crystal red , jest praktycznie cała czerwona ma tylko kilka przezroczystych cienkich lub ze śladową ilością białego pigmentu pasów. krewetki te są najtańsze i łatwo je pomylić z krewetkami red cherry .
klasa B: różni sie tym od C ze tu występują osobniki o wyraznie białym zabarwieniu pasów . nie jest to biel taka jak u wyższych klas.
klasa A: ta krewetka ma już wyraźnie kontrastujące ze sobą biało -czerwone lub w przypadku crystal black biało - czarne . jest to najbardziej popularna klasa tej krewetki.
Gradacje A oraz S można łatwo pomylić gdyż różnią sie niewielkimi szczegółami. klasa S: kontrasty pomiędzy pasami są bardzo widoczne . Jest brak partii przezroczystych . W tej gradacji możemy wyróżnić dwa wzory pasa środkowego ( Tiger-Tooth i V-Band )
klasa SS: charakteryzuje sie bardzo widoczną przewagą bieli . Pasy po bokach ciała zanikają i pozostaja na wierzchnej stronie : półokrągły (Moon), okrągły z linią w poprzek (No Enty), może mieć kształt okrągły (Hinomaru).
klasa SSS: jest to najwyższa gradacja tej krewetki. Do Gradacji SSS zaliczamy krewetki o całym białym ciele z czerwonym rysunkiem na głowie.

KREWETKARIUM:
Krewetki karłowate można trzymać kilka sztuk np.(10-15) w akwarium 20 L lecz trzeba pamiętać że krewetki te to zwierzęta stadne i nie należy ich trzymać pojedynczo . Jeśli nastawiamy się na większą hodowle to będzie nam potrzebny zbiornik od 50 L w górę.

WARUNKI PANUJĄCE W KREWETKARIUM:
Temperatura w akwarium powinna wynosić 22 stopnie MAX 25 stopni WYŻSZE TEMPERATURY MOGĄ ZAGROZIĆ ŻYCIU CRYSTALI, a na pewno utrudnią nam rozmnożenie tych pięknych stworzonek . woda powinna być miękka i lekko kwaśna. GH 6 max do 10. Ph około 6,5 , kh 3-8.
Krewetka ta jest bardzo wrażliwa na złe warunki w akwarium , szczególnie musimy uważać na związki AZOTU I MIEDZI oraz na brak tlenu w naszym zbiorniku .
Podłoże powinno być ciemne i drobne .Dlatego że krewetki na czarnym podłożu mają leprze kolorki i mniej się boją . np czarny piasek kwarcowy . lub leprze podłoże typu SHRIMP-SOIL ,ADA AQUA SOIL AFRICANA , shrimp sand które na pewno częściowo ułatwią nam hodowle .


.
powiększenie


Akwarium powinny zdobić korzenie (które dadzą naszym podopiecznym schronienie i miejsce do wylinki) NIE MOGĄ BYĆ Z RZEKI, pokryte mchami np.: jawa moss , willow moss , Phoenix moss itd . możemy też posadzić rośliny np moczarka ,marsylia (komu się jakie podobają) w krewetkariach bardzo dobrze spisuje się filtracja habsburska (mamy tam sporo miejsca za gąbką gdzie można włożyć np.: ceramike). Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie filtra podżwirowego.
Podmiana wody podmieniamy raz na dwa tygodnie 20% wody. Trzeba pamiętać że do podmiany używamy tylko i wyłącznie ZIMNEJ WODY (gdyż ciepła woda zawiera miedź). krewetek tych nie należy trzymać razem z rybami dużymi typu Skalar, dyskowiec , Pielęgnice pawiookie itp oraz innymi ryba szybko pływającymi.

ŻYWIENIE:
Jest bardzo ważne urozmaicenie pokarmu . Podobnie jak Babauliti i fire red chętnie jedzą glony , artemię , karotenoidy ( jak wcześniej wspomniałem) oraz spirulinę . Natomiast z pokarmów naturalnych polecam cukinie , szpinak , ogórka , marchewkę , liście migdałecznika (ketapang) , dębu ,buku wskazane jest też podanie pokrzywy, szyszki olchy czarnej które mają również funkcje dezynfekowania akwarium . Liscie dębu , buku zbieramy jesienią lub zima z rejonów ekologicznych ( nie z lasku przy autostradzie muszą być suche .


.
powiększenie


ROZMNAŻANIE:
To nas chyba najbardziej interesuje . Podmiana wody stymuluje krewetki do rozrodu, krewetki zdolność płciową osiągają w wieku 4 miesięcy . Samica nosi jaja 3 do 4 tygodni ( w zależności od warunków ) po czym ja jaj wychodzą młode krewetki w wielkości około 0,2 cm (w ilości około 25 sztuk) są miniaturką dorosłych i są całkiem wybarwione . Trzeba wtedy zabezpieczyć je przed wciągnięciem do filtra możemy do zabezpieczyć np.: jakimś kawałkiem damskiej rajstopy , lub np.: w przypadku kaskady kupujemy gąbkę i zakładamy na wlot filtra .

Chciałem podziękować za udostępnienie zdjęć Jackowi Kowalowi (krewetka.com.pl) .
Pozdrawiam Jarek (jarek006)


.
powiększenie
.
powiększenie


komentarz[0] |

© 2005 Kieleckie Forum Akwarystyczne - KFA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona wygenerowana po raz: 2688372
w tym 2610463 razy przez niezalogowanych użytkowników
0.017 | 17:45:20 | powered by jPORTAL 2
improved by _A_

Polityka cookies
Kasy Fiskalne Kielce | Drukarki Fiskalne Kielce | Wagi Sklepowe Kielce
Menu podręczne
  Strona główna
  Forum