Strona główna
Google
 
Menu

Artykuły
Regulamin Forum
Galeria KFA
Filmy
Newsy
Pliki
Linki
C Z A T
FORUM
Rekomenduj nas
Kontakt
Logowanie
Książka skarg i zażaleń
Logowanie
Loguj automatycznie
Loguj z SSL

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Zrób to sam...
 Bimbrowni ...
Bimbrownia (akspider)
Tło do akwa (akspider)
Dyfuzor CO2 (majster)
Dyfuzor CO2 XXL (Tycoon)
Pokrywa (klonczerwony)
Tło zewnętrzne z kamieni (Skowron)
Przeróbka filtra Fan Mini (Bogdan)
Zestaw CO2(Skowron)
Nasze akwaria
Nasze akwaria
Filmy
Krewetki PeZeTa
200L by Jamar
Pielęgnice Tomka
Akwarium Skowrona
Akwarium KwaQ

Na forum...
[s] kryptokoryny
(K) Mini Pelia
Oddam roślinki
(s) helenki
Jak przechować p...
Kupię ziemiojady
Krewetki
Oddam roślinki N...
Potrzebne roślin...
Potrzebne roślin...
(K) Kupię P.Rami...
( O, S , Z ) - O...
Zamienię
Roślinki dla dzi...
[S] Książka Wiel...
Internetowe sklepy / sprzedawcy
W tym dziale będziemy proszę zamieszczać uwagi i opinie dotyczące internetowych sklepów oraz sprzedawców - allegro, ebay i inne
Archiwalne
Konkurs na logo KFA
Konkurs Fotograficzny KFA Zakończony
Info o konkursie
Regulamin
MHK - Sponsor nagród
Zdjęcia konkursowe
Artykuły > Imprezy, spotkania i inne reportaże > Spotkanie Tanganickie- Kraków 2012
Spotkanie Tanganickie- Kraków 2012

W sobotę 21.04.2012r czteroosobowa reprezentacja KFA w składzie Bambus, Ławka, Artix i Dudi ruszyli do Krakowa na coroczne spotkanie Tanganickie organizowane przez firmę Tropheus Kraków.
W programie wyjazdu nie mogło zabraknąć wizyty w siedzibie firmy ale przede wszystkim prelekcji na które szykowaliśmy się z wielkim apetytem gdyż goście zaproszeni przez Martę i Roberta Mierzeńskich byli z najwyższej tanganickiej półki.
Dzień zaczęliśmy nietypowo bądź co niektórzy powiedzą standardowo jak to KFA czyli od.......... Końca :) od zwiedzania siedziby firmy. Było co oglądać. Sporo pięknych ryb z jeziora Tanganika, ale też pojawiła się dzika Brazylia z dyskowcami:

powiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększenie- i też nasze facjaty się złapały po przez szyby akwariów.
powiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększenie


Tyle z Tanganiki a teraz kilka fotek Brazylii:


powiększenie...
powiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększenie


Po oględzinach ryb w siedzibie firmy ruszyliśmy na część oficjalną czyli otwarcie tegorocznej imprezy które odbyło się około godziny 10 i płynnie przeszło do pierwszego wykładu pt : Równowaga biologiczna w wodzie, czyli wzajemne oddziaływania poszczególnych składników ekosystemu - dr inż. Grzegorza Zygmunta
Kolejny wykład na który Ławka czekał niczym małe dziecko na cukierka
pt: "Tanganickie „wargaczowate” z rodzajów Cyprichromis i Paracyprichromis (The Tanganyika "wrasses" of genera Cyprichromis and Paracyprichromis) – Patrick Tawil (Francja)
Wykład był tłumaczony z francuskiego przez pierwsze 20 minut był to bardzo ciekawy pokaz slajdów różnych odmian cyprychromisów lecz po godzinie tego samego stał się najzwyczajniej nudny co było widać po sali. Choć jak się okazało nie dla wszystkich gdyż Ławka siedział niczym posąg z marmuru bez ruchu i w wielkim skupieniu słuchał. :)
Po wykładzie nastąpiła przerwa obiadowa i tu spotkała nas niemiła niespodzianka której doświadczył Bambus gdyż zamówiwszy obiad czekał godzinę i go nie dostał, a wisienką na torcie była bezczelność kelnerki która próbowała mu wcisnąć zimny obiad gościa który swojej porcji nie zjadł. Niczym wystrzelony z armaty wypadł z restauracji i udał się na salę wykładową. Był też czas na rozmowy z osobami biorącymi udział w zlocie, oczywiście nie mogło zabraknąć osób silnie napędzających nasz akwarystyczny światek takich jak Kocan. Pojawił się również znakomity ekspert tanganicki dr. Roman Pawlak. Nie mogło zabraknąć szybko rosnącego w siłę forum http://cichlidae.pl/ z którym ucieliśmy sobie miłą pogawędkę i przyszedł czas na ostatni wykład na którym byliśmy obecni ze względu na czas jakim dysponowaliśmy (jak się później okazało organizatorzy mieli duży poślizg w czasie )
"Zróżnicowane metody połowu i dekompresji ryb" (Developing catching methods and decompression methods) - René Krüter (Holandia) jak się później okazało był to najlepszy wykład tego dnia. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem choćby o opracowywaniu metod połowu frontoz czy znalezieniu metody rozrodu w niewoli Calvusów. Był to kawałek wiedzy który bardzo wzbogacił już posiadane informacje o Tanganice.


powiększeniepowiększeniepowiększenieJak zawsze obecny w akwarystyce Kocan
powiększeniedr Roman Pawlak
powiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniePilni słuchacze :)
powiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększenieintegracja z cichlidae.pl
powiększeniecd integracji z Topielcem przedstawicielem cichlidae.pl
powiększenieAnia M. która od progu witała i zapraszała na prelekcje
powiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększeniepowiększenie


I na tym kończymy to sprawozdanie. Wyjazd uznajemy za udany. Treść zawarta w spotkaniu była bardzo ciekawa i dała nam sporo do myślenia. Mam nadzieję że następnym razem pojedzie nas nie 4 as przynajmniej 8 osób w końcu im nas więcej tym weselej. :)

Pozdro
Dudi
komentarz[0] |

© 2005 Kieleckie Forum Akwarystyczne - KFA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona wygenerowana po raz: 2688329
w tym 2610420 razy przez niezalogowanych użytkowników
0.022 | 17:06:49 | powered by jPORTAL 2
improved by _A_

Polityka cookies
Kasy Fiskalne Kielce | Drukarki Fiskalne Kielce | Wagi Sklepowe Kielce
Menu podręczne
  Strona główna
  Forum